Стало ясно, в чому США хочуть бути впевненими
Віце-президент США Джей Ді Вэнс заявив, що після багато годинних переговорів Іран так і не взяв на себе зобов’язання відмовитися від розробки ядерної зброї.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.
Читайте також: США повністю знищили армію Ірану, включаючи флот і ВПС, – Трамп
Коли кореспондент видання запитав, які умови відхилив Іран, Вэнс підкреслив, що Вашингтону потрібно побачити тверде зобов’язання, що Тегеран не буде прагнути до створення ядерної зброї та до інструментів, які дозволять їм швидко це зробити.
“Питання в тому, чи бачимо ми фундаментальну прихильність іранців не розробляти ядерну зброю не тільки зараз, не тільки через два роки, але й у довгостроковій перспективі? Ми цього поки не бачимо, але сподіваємося, що побачимо”, – додав Вэнс.
США та Іран не досягли угоди про припинення війни
Нагадаємо, кілька годин тому Джей Ді Вэнс заявив, що після 21 години переговорів США та Іран так і не змогли досягти мирної угоди. Тому американська делегація повертається до Вашингтона без підсумкового документа.
Зазначимо, що за добу до переговорів президент США Дональд Трамп говорив, що Ормузька протока буде відкрита незалежно від згоди чи незгоди Ірану співпрацювати, а також сказав, що ключовою темою буде ядерне питання. Зокрема, угода буде успішною, якщо Тегеран зобов’яжеться не мати ядерної зброї.
При цьому через добу Трамп сказав, що йому все одно, буде угода чи ні. За його словами, США в будь-якому випадку перемагають.
https://www.rbc.ua/ukr/news/ssha-iran-ne-dostigli-soglasheniya-prekrashchenii-1698458962.html
