Актуальные Новости

Трамп вирішив сам заблокувати Ормузську протоку через провал з Іраном. [Джерело](https://example.com)

Відтепер Ормузька протока буде блокуватися не лише Іраном

Президент США Дональд Трамп заявив, що через провал переговорів з Іраном американський флот починає блокаду Ормузької протоки. Жодному кораблю не буде дозволено увійти або вийти звідти.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення Трампа у його власній соціальній мережі Truth Social.

Читайте також: США повністю знищили армію Ірану, включаючи флот і ВПС, – Трамп

Трамп заявив, що переговори з Іраном нібито пройшли “добре”, однак досягти угоди не вдалося через небажання Ірану відмовитися від ядерної зброї. Тому США оголошують про початок блокади Ормузької протоки.

“В певний момент ми досягнемо принципу “Усім дозволено виходити, усім дозволено заходити”, але Іран не дозволив цьому статися, просто сказавши: “Можливо, десь там є міни”, про які ніхто, крім них, не знає”, – сказав Трамп.

За його словами, командування ВМС США отримало наказ “шукати і перехоплювати” всі судна, які сплачують Ірану “збір” за безпечний прохід Ормузькою протокою.

“Ніхто, хто платить незаконний збір, не матиме безпечного проходу в відкритому морі. Ми також почнемо знищувати міни, встановлені іранцями в протоках. Будь-який іранець, який буде стріляти в нас або в мирні судна, буде відправлений в пекло! Іран знає, краще за всіх, як покласти край цій ситуації, яка вже спустошила їх країну”, – підкреслив президент.

Також Трамп заявив, що блокада почнеться “незабаром”, до її забезпечення нібито будуть залучені інші країни. США не дозволять Ірану отримувати гроші від проходу суден і створювати ядерну зброю.

“Крім того, в підходящий момент ми будемо повністю “підготовлені і заряджені”, і наші військові знищать те “трохи”, що залишилося від Ірану!”, – пообіцяв Трамп.

Переговори США з Іраном: що відомо

Нагадаємо, що віце-президент США Джей Ді Вэнс заявив, що за підсумками переговорів з Іраном у Пакистані сторони так і не досягли угоди про припинення війни. Зокрема, Тегеран поки не готовий відмовитися від ядерної програми.

Цікаво, що сам Трамп заявив, що йому все одно, чи буде взагалі угода з Іраном. Він стверджує, що при будь-якому результаті Сполучені Штати, мовляв, здобули і здобувають перемогу.

Як пишуть ЗМІ, переговори між США та Іраном зайшли в глухий кут через питання контролю над Ормузькою протокою. Зокрема, Тегеран хоче зберегти контроль і виступає проти спільного управління. США ж хочуть запобігти такому варіанту.

Найсмішніше те, що перед переговорами Трамп стверджував, що протока буде відкрита незалежно від того, буде угода з Іраном чи ні. Трохи пізніше в суботу він анонсував процес розблокування Ормузької протоки.