Актуальные Новости

Нефтяний термінал “Шесхарис” у Новоросійську припинив роботу після ударів України, – Reuters Source: rbc.ua

Термінал у Новоросійську експортує до 700 тисяч барелів сирої нафти на день

Російський нафтяний термінал “Шесхарис” у Новоросійську припинив роботу на невизначений термін після ударів України.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Читайте також: Воронезька область зазнала атаки дронів: в районі хімзаводу виник пожежа (відео)

Власні джерела повідомили виданню, що експорт сирої нафти з російського терміналу був призупинений на невизначений термін після того, як порт Новоросійськ атакували дрони.

Термінал експортує до 700 тисяч барелів сирої нафти на день. Це головний нафтекспортний порт РФ на Чорному морі. З урахуванням того, що головний нафтекспортний порт на Балтиці – Усть-Луга – також не працює, вихід “Шесхариса” з ладу посилить навантаження на РФ.

“Джерела повідомили, що Росія буде змушена скоротити видобуток, оскільки запаси накопичуються, а сховища заповнюються… Два джерела, знайомі з ситуацією, не змогли назвати імена через делікатність питання. Вони сказали, що порт ще не оцінив масштаби збитків”, – йдеться в повідомленні.

Таким чином, додає видання, Росія не здатна використати ситуацію, коли попит на нафту збільшений через бойові дії США проти Ірану та блокування Ормузської протоки.

Ні краплі нафти на експорт

Нагадаємо, вночі 5 квітня дрони атакували Новоросійськ – в мережі з’явилися відео з пожежею на терміналі “Шесхарис” та повідомлення про вибухи. Також було повідомлено, що спалахнув об’єкт “Транснефти”, де обслуговуються найбільші нафтяні танкери.

7 квітня Генштаб ЗСУ повідомив, що після удару по нафтяному терміналу “Шесхарис” у Краснодарському краї РФ пошкоджено ряд елементів інфраструктури, що забезпечують перевалку та відвантаження нафти.

Також у ГШ ЗСУ підтвердили, що українські захисники в ніч на 7 квітня знову вдарили по нафтяному терміналу в порту Усть-Луга, який розташований на березі Балтійського моря.

До цього про атаку на порт Усть-Луга в ніч на 7 квітня писали OSINT-аналітики. Росіяни скаржилися, що над Ленінградською областю зафіксували безпілотники.

Сили оборони атакують порт Усть-Луга вже другий тиждень поспіль. Такі удари викликали сильні пожежі. При цьому експорт нафти з цього порту призупиняли. Фактично, порт виведений з ладу, навантажувати нафту на танкери він зараз не здатний.

Source: rbc.ua +rel=”nofollow”