Стало відомо, де найбільше голосують угорці
У неділю 12 квітня в Угорщині стартували парламентські вибори. До середини дня на дільницях зафіксована рекордна явка, порівняно з тим, що було 4 роки тому.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telex та власного кореспондента.
Читайте також: Зеленський на кожному кроці: як Орбан використовує Україну в агітації. Репортаж з Будапешта
Станом на 13:00, явка склала вже 54,14%, що дорівнює приблизно 4 075 272 голосам. Попередній показник о 11:00 був 37,98%.
Telex зазначає, що сьогоднішні дані на 13:00 вже вищі, ніж були о 15:00 на виборах 2022 року. Тоді явка склала 52,8%.
Як повідомляє кореспондент РБК-Україна, найбільший наплив виборців був з самого ранку, зараз же на дільницях вже менше людей. Черги для голосування фактично відсутні.
Де найбільше голосують
Зазначимо ще раз, що сьогоднішня явка на виборах є рекордною. Зокрема, в районах, які голосують за партію “Тиса” Петерa Мадьяра – опонента діючого прем’єра та голови партії “Фідес” Віктора Орбана.
Як пише Telex, станом на 13:00 найвища явка була зафіксована в 5-му, 2-му та 15-му виборчих округах Пештського повіту.
Видання наводить дані, що в 5-му виборчому окрузі, центром якого є міста Дунакеже та Гед, у 2022 році до 13:00 проголосували 43,81% (правда, яка зараз явка, Telex не уточнює).
Але в 2-му окрузі, центром якого є місто Будаерш, а кандидатами від “Фідес” є Гергей Чучор і від “Тиси” оперативний директор цієї партії Габор Пошфай – на даний момент проголосували 61,16% угорців. Чотири роки тому явка тут була 44,09%.
Також ЗМІ наводять дані з 15-го виборчого округу Будапешта, де партія “Фідес” висунула Моніку Дунаї, а партія “Тиса” – Арона Порчера. Тут явка до 13:00 вже перевищила 60%, хоча в 2022 році в цей же час явка становила 42,25%.
Вибори в Угорщині
Нагадаємо, в ЗМІ нещодавно писали, що напередодні парламентських виборів в Угорщині, Росія розгорнула масштабну кампанію з дезінформації, щоб підтримати прем’єра Віктора Орбана та дискредитувати опозицію.
При цьому російські медіа писали, що в Кремлі допускають поразку партії “Фідес”. У зв’язку з цим РФ готує ґрунт, щоб звинуватити в можливому фіаско саму угорську команду.
Також ми писали, що нещодавно підтримати Орбана приїхав віце-президент США Джей Ді Вэнс. Причому під час одного з мітингів він зателефонував президенту США Дональду Трампу, і той зізнався Орбану в “любові”.
Вже через кілька днів після цього Трамп написав пост, де пообіцяв Угорщині економічне процвітання, якщо країною продовжить керувати Орбан.
