Стере зробив позитивний прогноз щодо норвезьких F-16 для України
Норвегія вже передала Україні обіцяні винищувачі F-16. Але літаки все ще ремонтують.
Як повідомляє РБК-Україна, про це під час прес-підходу з президентом України Володимиром Зеленським заявив прем’єр Норвегії Гар Стере.
Читайте також: Обіцяли, але не дали: хто “гальмує” постачання F-16 для України
За словами Стере, Норвегія надала Україні літаки, які довгий час не були на озброєнні у норвезької армії, оскільки вже кілька років країна використовує новітні F-35.
Тому для того, щоб українські воїни почали використовувати норвезькі F-16, їх потрібно відремонтувати та підготувати.
Як зазначив прем’єр, інші країни, які надавали Україні F-16, передавали їх безпосередньо з бойового парку, щоб їх могли швидше використовувати українські пілоти.
“Тепер вони належать Україні, і їх ремонтують і готують до експлуатації бельгійські технічні спеціалісти в рамках угоди, укладеної також з США та Україною. І я думаю, що перший з цих літаків буде готовий до експлуатації вже скоро, але вони – вже частина українських Повітряних сил”, – підкреслив Стере.
Чутки навколо норвезьких F-16
Нагадаємо, раніше NRK писало, що шість винищувачів F-16, які Норвегія офіційно передала у власність України в 2024-2025 роках, досі не залучені до бойових завдань.
Усі літаки знаходяться в ремонтних цехах компанії Sabena в Бельгії через незадовільний технічний стан і нестачу потужностей для їх обслуговування.
На фоні очікувань посилення ППО з’ясувалося, що чотири борти були доставлені до Бельгії в розібраному стані, оскільки не змогли злетіти самостійно.
За оцінками спеціалістів, літакам не вистачає близько 100 ключових деталей, а процес їх збору та модернізації може зайняти ще близько року.
