Про що свідчить нерегулярна участь у цих засіданнях міністра оборони США?
Міністр оборони США Піт Хегсет не братиме участі в засіданні Контактної групи з питань оборони України. Замість нього буде голова політичного підрозділу Пентагону Елбридж Колбі.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Politico.
Читайте також: Лазерна зброя на “Рамштайн”? У Міноборони заінтригували заявою
Двоє американських чиновників повідомили, що нерегулярна участь Хегсета в засіданнях у форматі “Рамштайн” протягом останнього року свідчить про зміну пріоритетів адміністрації президента США.
За словами джерел видання, Вашингтон очікує, що Європа самостійно забезпечуватиме військову підтримку України.
На зустрічі, яка відбудеться в середу, 15 квітня, візьмуть участь понад 50 міністрів оборони країн-союзників України. Її координуватимуть міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус і голова оборонного відомства Великобританії Джон Гілі, які перейняли цю роль після відмови США від лідерства в групі.
Водночас США продовжують передавати Україні розвідувальні дані та виконувати раніше схвалені поставки озброєння, однак нова військова допомога не затверджується.
Засідання в форматі “Рамштайн”
Нагадаємо, чергове засідання Контактної групи з питань оборони України в форматі “Рамштайн” заплановано на 15 квітня. Головними темами зустрічі стануть посилення ППО та розвиток безпілотних систем.
Зазначимо, за підсумками “Рамштайн”, який відбувся 12 лютого, Україна отримала один з найбільших пакетів підтримки. Тоді союзники підтвердили виділення 38 млрд доларів, які направили на закупівлю дронів, засобів ППО та боєприпасів.
Зазначимо, окрім отримання зброї, Київ зараз працює над зміною логіки роботи самого “Рамштайн”. Реформа формату необхідна для того, щоб кожна країна-учасниця мала чітке розуміння своїх конкретних внесків у довгострокову обороноздатність України.
