Актуальные Новости

Тисячі абонентів пішли: один з мобільних операторів втратив рекордну кількість клієнтів

За місяць від одного з операторів пішло майже 30 тисяч абонентів

У березні 2026 року українці масово змінювали мобільних операторів, зберігаючи свої номери. Всього за цей період зафіксували 59 177 переходів, при цьому одна з мереж втратила рекордну кількість абонентів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані НКЕК.

Читайте також: 3G в Україні повністю вимкнуть: у Мінцифри назвали точну дату

Головне:

  • Масштаб міграції: За березень зафіксовано 59 177 переходів між мережами збереженням номера.
  • Антилідер: Найбільший відтік відчув Vodafone, від якого пішло 29 375 клієнтів. “Київстар” втратив 21 297 абонентів.
  • Головний вигодонабувач: Лідером симпатій став lifecell – до нього перейшли 38 857 нових користувачів.
  • Чистий приріст: Лише два оператори закінчили місяць “в плюсі”: lifecell (+30 470) та “ТриМоб” (+10).
  • Малі мережі: “Інтертелеком” та “ТриМоб” практично не відчули коливань.

Хто втратив найбільше абонентів

Найбільший відтік користувачів зафіксовано у Vodafone – мережу покинули 29 375 абонентів. Також значні втрати має “Київстар” – від нього перейшли 21 297 клієнтів.

Менше користувачів втратили:

  • lifecell – 8 387 абонентів;
  • “Інтертелеком” – 87;
  • “ТриМоб” – 31.

Куди переходили українці

Лідером за кількістю нових абонентів став lifecell – до нього перенесли 38 857 номерів.

Інші оператори отримали:

  • “Київстар” – 12 257 номерів;
  • Vodafone – 7 984;
  • “ТриМоб” – 41;
  • “Інтертелеком” – 38.

За підсумками місяця лише два оператори змогли збільшити абонентську базу.

Найбільший приріст показав lifecell – додалося 30 470 користувачів. Невеликий ріст також зафіксовано у “ТриМоб” – з’явилося 10 нових абонентів.

Раніше РБК-Україна розповідало, як працює мобільний зв’язок в Україні під час блекаутів. Базові станції можуть підтримувати зв’язок від кількох годин до більше трьох діб: спочатку завдяки акумуляторам (4-8 годин), а при тривалих відключеннях – за рахунок генераторів, що суттєво підвищило стійкість мереж у порівнянні з 2022 роком.

Також ми розповідали, що на головному залізничному вокзалі Львова розпочали відкрите тестування мережі 5G, яка забезпечує більш швидкий і стабільний інтернет навіть при великому навантаженні – до 1,9 Гбіт/с, без необхідності додаткових налаштувань для користувачів. Це друга локація в місті, де працює 5G. Першу запустили в січні 2026 року.