За місяць від одного з операторів пішло майже 30 тисяч абонентів
У березні 2026 року українці масово змінювали мобільних операторів, зберігаючи свої номери. Всього за цей період зафіксували 59 177 переходів, при цьому одна з мереж втратила рекордну кількість абонентів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані НКЕК.
Читайте також: 3G в Україні повністю вимкнуть: у Мінцифри назвали точну дату
Головне:
- Масштаб міграції: За березень зафіксовано 59 177 переходів між мережами збереженням номера.
- Антилідер: Найбільший відтік відчув Vodafone, від якого пішло 29 375 клієнтів. “Київстар” втратив 21 297 абонентів.
- Головний вигодонабувач: Лідером симпатій став lifecell – до нього перейшли 38 857 нових користувачів.
- Чистий приріст: Лише два оператори закінчили місяць “в плюсі”: lifecell (+30 470) та “ТриМоб” (+10).
- Малі мережі: “Інтертелеком” та “ТриМоб” практично не відчули коливань.
Хто втратив найбільше абонентів
Найбільший відтік користувачів зафіксовано у Vodafone – мережу покинули 29 375 абонентів. Також значні втрати має “Київстар” – від нього перейшли 21 297 клієнтів.
Менше користувачів втратили:
- lifecell – 8 387 абонентів;
- “Інтертелеком” – 87;
- “ТриМоб” – 31.
Куди переходили українці
Лідером за кількістю нових абонентів став lifecell – до нього перенесли 38 857 номерів.
Інші оператори отримали:
- “Київстар” – 12 257 номерів;
- Vodafone – 7 984;
- “ТриМоб” – 41;
- “Інтертелеком” – 38.
За підсумками місяця лише два оператори змогли збільшити абонентську базу.
Найбільший приріст показав lifecell – додалося 30 470 користувачів. Невеликий ріст також зафіксовано у “ТриМоб” – з’явилося 10 нових абонентів.
Раніше РБК-Україна розповідало, як працює мобільний зв’язок в Україні під час блекаутів. Базові станції можуть підтримувати зв’язок від кількох годин до більше трьох діб: спочатку завдяки акумуляторам (4-8 годин), а при тривалих відключеннях – за рахунок генераторів, що суттєво підвищило стійкість мереж у порівнянні з 2022 роком.
Також ми розповідали, що на головному залізничному вокзалі Львова розпочали відкрите тестування мережі 5G, яка забезпечує більш швидкий і стабільний інтернет навіть при великому навантаженні – до 1,9 Гбіт/с, без необхідності додаткових налаштувань для користувачів. Це друга локація в місті, де працює 5G. Першу запустили в січні 2026 року.
