Світові лідери звернулися до США та Ірану
Сполучені Штати та Іран уклали угоду про двотижневе припинення вогню. Європейські лідери привітали цей крок і закликали до остаточного дипломатичного врегулювання конфлікту протягом найближчих днів.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на спільну заяву лідерів ряду європейських країн та Японії, опубліковану на сайті Ради Європейського Союзу.
Читайте також: Крах домовленостей? Іран вдарив по союзниках США через лічені години після перемир’я
Дипломатичне врегулювання і роль партнерів
Західні лідери висловили підтримку домовленостям, досягнутим за посередництвом Пакистану та інших партнерів. У спільній заяві зазначається, що зараз пріоритетом має стати підготовка до повного припинення війни.
Європейські політики підкреслили, що досягти стійкого миру можна лише дипломатичними засобами. Вони закликали всі сторони неухильно дотримуватися режиму тиші, зокрема на території Лівану.
Захист цивільних осіб та енергетична безпека
Учасники заяви акцентували на тому, що успіх переговорів є критично важливим для безпеки всього Близького Сходу та захисту мирного населення Ірану.
“Це буде мати вирішальне значення для захисту цивільного населення Ірану та забезпечення безпеки в регіоні. Це може запобігти серйозній глобальній енергетичній кризі”, – зазначається в тексті заяви.
Крім того, уряди країн-підписантів підтвердили намір сприяти забезпеченню свободи судноплавства в Ормузькій протоці, яка є стратегічним вузлом для світового енергопостачання.
Під загрозою зриву
Нагадаємо, що стабільність угоди виявилася під загрозою майже відразу. Вже через кілька годин після домовленостей Іран атакував країни Перської затоки, що спровокувало нову хвилю занепокоєння щодо безпеки стратегічних морських шляхів.
Крім того, іранська сторона звинуватила Ізраїль у порушенні умов тиші через операції в Лівані та погрозила денонсувати домовленості, що може повернути регіон у стан масштабної енергетичної кризи.
Також РБК-Україна писала, хто отримав перевагу в результаті прямого зіткнення Тегерана з Вашингтоном і Єрусалимом, і чому оголошене перемир’я називають “крихким”.
Source: rbc.ua +rel=”nofollow”
