Офіс генпрокурора вже два тижні не підписує клопотання
Національне антикорупційне бюро ініціює екстрадицію бізнесмена Тимура Міндича у справі “Мідас”.
Як повідомляє РБК-Україна, про це в інтерв’ю YouTube-каналу “Є питання” заявив головний детектив у справі Олександр Абакумов.
Читайте також: “Міндичгейт”, “конверти”, Євросоюз. Що зараз відбувається навколо НАБУ та САП
“Ми направили в Офіс генерального прокурора всі матеріали для екстрадиції”, – підкреслив він.
Абакумов зазначив, що Офіс генпрокурора досі не підписав клопотання, хоча документи знаходяться там вже два тижні. Детектив додав, що НАБУ розраховує на підписання вже найближчим часом.
Крім того, він пояснив, що Ізраїль є складною для екстрадиції країною, і для того, щоб екстрадувати людину, їм потрібно передати фактично матеріали всього кримінального провадження.
“Ми підготували і переклали на їхню мову великий обсяг доказів, щоб підтвердити, що наше підозра обґрунтоване”, – сказав Абакумов.
Справа “Мідас”
Нагадаємо, Тимур Міндич – український бізнесмен, екс-співвласник студії “Квартал 95”, який зараз перебуває в розшуку. Його пов’язують з масштабним корупційним скандалом у сфері енергетики (так званий “Міндичгейт” або операція “Мідас”).
У листопаді 2025 року, за кілька годин до обшуків, Міндич виїхав з України. Пізніше журналісти розшукали його в Ізраїлі. Під час спілкування зі ЗМІ Міндич назвав справу “медійним кейсом” і заперечив провину.
Зазначимо, НАБУ викрило діяльність злочинної групи, до складу якої входили чиновники та бізнесмени, у листопаді минулого року. Використовуючи службові зв’язки, фігуранти контролювали кадрові рішення, процеси закупівель і рух фінансів компанії.
Як з’ясували правоохоронці, члени угруповання брали відкати у контрагентів “Енергоатома”. Пізніше гроші, які були отримані незаконним шляхом, відмивали в спеціальному офісі.
