США визнали політичні ризики війни. Коли чекати піку вартості пального?
Міністр енергетики США Кріс Райт заявив, що пік світових цін на нафту, ймовірно, припаде на найближчі кілька тижнів – після того, як через Ормузьку протоку відновиться судноплавство.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Читайте також: Найбільший чорноморський порт РФ працює з обмеженнями після атак України, – Bloomberg
Прогноз міністра енергетики США
Виступаючи на економічному форумі Semafor у Вашингтоні, Кріс Райт зазначив, що ціни на енергоносії залишатимуться високими, а можливо, навіть зростатимуть, поки через протоку не почнуть проходити “реальні” обсяги суден.
“Ми побачимо пік цін на нафту приблизно в цей час. Це станеться десь у найближчі кілька тижнів”, – сказав Райт.
Він також повідомив про зростання видобутку нафти у Венесуелі після захоплення Ніколаса Мадуро та реформи нафтового законодавства. З 3 січня продано 150 млн барелів венесуельської нафти, видобуток зріс на 25%.
Визнання Трампа
Президент США Дональд Трамп у неділю заявив, що ціни на нафту і бензин можуть залишатися високими аж до листопадських проміжних виборів. Це рідкісне визнання потенційних політичних наслідків його рішення розпочати війну проти Ірану шість тижнів тому.
Ситуація в Ормузькій протоці
З початку війни (28 лютого) Іран фактично закрив Ормузьку протоку для всіх суден, крім власних. Тегеран намагається зробити свій контроль над водним шляхом постійним і, можливо, стягувати плату за прохід.
У відповідь Військово-морські сили США ввели блокаду протоки, поширивши її на Оманську затоку та Аравійське море. Дані відстеження суден показують, що два танкери розвернулися в протоці після початку блокади.
Нагадаємо, 11 квітня в Пакистані відбулися переговори між США та Іраном щодо ядерної програми, які завершилися безрезультатно – Тегеран відкинув вимоги американської сторони.
Після провалу діалогу Дональд Трамп оголосив про морську блокаду Ормузької протоки: американські кораблі будуть перехоплювати всі судна, які сплатили Ірану мито за прохід.
Президент США також попередив, що у разі атаки іранських сил на американські кораблі Вашингтон “відправить іранців до пекла”.
В Тегерані відповіли: спікер парламенту Ірану Мохаммад Багер Галібаф заявив, що незабаром всі з ностальгією будуть згадувати бензин по 4-5 доларів.
