Актуальные Новости

Ціни на нафту продовжать зростати: у США назвали терміни піку: у США назвали терміни піку

США визнали політичні ризики війни. Коли чекати піку вартості пального?

Міністр енергетики США Кріс Райт заявив, що пік світових цін на нафту, ймовірно, припаде на найближчі кілька тижнів – після того, як через Ормузьку протоку відновиться судноплавство.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Читайте також: Найбільший чорноморський порт РФ працює з обмеженнями після атак України, – Bloomberg

Прогноз міністра енергетики США

Виступаючи на економічному форумі Semafor у Вашингтоні, Кріс Райт зазначив, що ціни на енергоносії залишатимуться високими, а можливо, навіть зростатимуть, поки через протоку не почнуть проходити “реальні” обсяги суден.

“Ми побачимо пік цін на нафту приблизно в цей час. Це станеться десь у найближчі кілька тижнів”, – сказав Райт.

Він також повідомив про зростання видобутку нафти у Венесуелі після захоплення Ніколаса Мадуро та реформи нафтового законодавства. З 3 січня продано 150 млн барелів венесуельської нафти, видобуток зріс на 25%.

Визнання Трампа

Президент США Дональд Трамп у неділю заявив, що ціни на нафту і бензин можуть залишатися високими аж до листопадських проміжних виборів. Це рідкісне визнання потенційних політичних наслідків його рішення розпочати війну проти Ірану шість тижнів тому.

Ситуація в Ормузькій протоці

З початку війни (28 лютого) Іран фактично закрив Ормузьку протоку для всіх суден, крім власних. Тегеран намагається зробити свій контроль над водним шляхом постійним і, можливо, стягувати плату за прохід.

У відповідь Військово-морські сили США ввели блокаду протоки, поширивши її на Оманську затоку та Аравійське море. Дані відстеження суден показують, що два танкери розвернулися в протоці після початку блокади.

Нагадаємо, 11 квітня в Пакистані відбулися переговори між США та Іраном щодо ядерної програми, які завершилися безрезультатно – Тегеран відкинув вимоги американської сторони.

Після провалу діалогу Дональд Трамп оголосив про морську блокаду Ормузької протоки: американські кораблі будуть перехоплювати всі судна, які сплатили Ірану мито за прохід.

Президент США також попередив, що у разі атаки іранських сил на американські кораблі Вашингтон “відправить іранців до пекла”.

В Тегерані відповіли: спікер парламенту Ірану Мохаммад Багер Галібаф заявив, що незабаром всі з ностальгією будуть згадувати бензин по 4-5 доларів.