Завод “Нижегороднефтеоргсинтез” є четвертим за розмірами в Росії та переробляє 16 млн тонн нафти на рік
Нафтопереробний завод “Нижегороднефтеоргсинтез”, четвертий за розмірами в РФ, призупинив роботу після атаки українських БПЛА 5 квітня.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Читайте також: В Міноборони назвали кількість уражених цілей РФ за березень: цифра вражає
Джерела видання зазначили, що завод зупинив роботу після ударів українських безпілотників. Завод, який належить компанії “Лукойл” і є другим за величиною виробником бензину в Росії, отримав серйозні пошкодження інфраструктури.
Після недільної атаки дрона “Лукойл” припинив пропонувати на продаж бензин, дизельне паливо та мазут виробництва “Нижегороднефтеоргсинтезу”.
Губернатор Нижегородської області Гліб Нікітін після української атаки підтвердив ураження двох об’єктів на території заводу. Окрім виробничих потужностей, постраждали електростанція та кілька сусідніх будівель. Постачання нафтопродуктів з підприємства можуть бути призупинені як мінімум до кінця квітня.
Завод “Нижегороднефтеоргсинтез” є четвертим за величиною в Росії. НПЗ здатний переробляти 16 млн тонн нафти на рік (близько 320 000 барелів на день). Крім того, підприємство розташоване за 450 км на схід від Москви, що робить його ключовим постачальником для центрального регіону Росії.
Постійні удари по НПЗ змушують Росію скорочувати експорт і шукати способи покрити дефіцит пального на внутрішньому ринку, що безпосередньо впливає на логістику окупаційних військ в Україні, резюмує видання.
Нагадаємо, що в ніч на 5 квітня Сили оборони України завдали удари по ряду важливих об’єктів російської армії та інфраструктури. Серед уражених цілей – НПЗ “Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез”, де після атаки спалахнула масштабна пожежа.
Відзначимо, що окрім цього НПЗ, також і російський нафтяний термінал “Шесхарис” у Новоросійську припинив роботу на невизначений термін після ударів України. Ще вночі 5 квітня дрони атакували Новоросійськ – тоді в мережі з’явилися відео з пожежею на терміналі “Шесхарис” і повідомлення про вибухи.
Також в ГШ ЗСУ підтвердили, що українські захисники в ніч на 7 квітня знову вдарили по нафтяному терміналу в порту Усть-Луга, який розташований на березі Балтійського моря. Україна атакує його вже другий тиждень поспіль. Фактично, порт виведений з ладу, завантажувати нафту на танкери він зараз не здатний.
Джерело: rbc.ua
