Якщо війна затягнеться, наслідки для світової економіки будуть ще більш відчутними
Голова Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що війна на Близькому Сході призведе до зростання інфляції та уповільнення світового економічного зростання.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.
Читайте також: План провалився: Трамп хотів озброїти іранців, щоб спровокувати нове повстання
Свою оцінку Георгієва зробила напередодні оприлюднення нового прогнозу щодо світової економіки, який фонд планує представити на наступному тижні.
За словами Георгієвої, без війни МВФ міг би навіть трохи поліпшити свої прогнози щодо глобального зростання – до 3,3% у 2026 році та 3,2% у 2027 році. Однак тепер, як зазначила голова фонду, ситуація розвивається в протилежному напрямку.
“Якби не було цієї війни, ми б побачили незначне підвищення наших прогнозів щодо зростання. Натомість усі шляхи зараз ведуть до підвищення цін і уповільнення зростання”, – пояснила вона.
В МВФ зазначили, що навіть у разі швидкого припинення бойових дій і достатньо оперативного відновлення наслідки для світової економіки все одно будуть негативними. Йдеться, зокрема, про помірне зниження прогнозу економічного зростання та підвищення прогнозу інфляції.
Водночас Георгієва застерегла, що в разі затягування війни негативний ефект буде сильнішим. За її словами, це означатиме ще більш відчутний тиск на ціни та глибше уповільнення глобальної економіки.
Крім того, голова МВФ повідомила, що фонд вже отримав запити на фінансову допомогу від деяких країн, але не уточнила, про які саме держави йдеться. Вона додала, що МВФ може розширити окремі діючі кредитні програми, щоб покрити потреби цих країн.
Нагадаємо, ситуація навколо Ормузської протоки має значення не лише для Близького Сходу, але й для всієї світової економіки, адже через неї проходить значна частина глобальних поставок нафти. Тому провал спроб домовитися про її розблокування тільки посилює ризики нового стрибка цін і подальшого уповільнення зростання у світі.
5 квітня президент США Дональд Трамп публічно вимагав від Ірану відкрити протоку до вечора 7 квітня, погрожуючи в разі відмови знищенням усіх електростанцій країни. У Тегерані в той же день відповіли, що готові піти на такий крок лише після отримання компенсації за шкоду, завдану війною.
Source: rbc.ua +rel=”nofollow”
