Актуальные Новости

Удар по гаманцю Путіна: Зеленський пояснив, чому перемир’я в Ірані є критичним для України Source: rbc.ua” +rel=”nofollow”

Український президент вважає, що завдяки швидкому відкриттю Ормузської протоки Росія припинить наживатися на нафті.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що мир на Близькому Сході та розблокування Ормузської протоки позбавлять Росію грошей на війну. Вартість “чорного золота” вже почала знижуватися, і це є чітким сигналом для країни-агресора.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звернення Володимира Зеленського.

Читайте також: Ціни на АЗС пішли вниз. Свириденко очікує від заправок встановлення справедливих цін

Україна підтримує перехід Сполучених Штатів до дипломатії в урегулюванні ситуації навколо Ірану, сказав український лідер. Припинення вогню на Близькому Сході створює нові можливості для глобальної безпеки, а стабілізація регіону є прямим ударом по можливостям Кремля фінансувати агресію.

“Навіть оголошення про припинення вогню дозволило ринкам відреагувати позитивно – ціна на нафту знизилася. І це одночасно правильний сигнал щодо Росії – що, крім наших дальнобійних санкцій, інші інструменти також будуть працювати”, – підкреслив Зеленський.

Москва більше не зможе маніпулювати темою дефіциту енергоресурсів. Раніше заклики послабити санкційний тиск виправдовували саме проблемами на ринку нафти, а тепер цей аргумент зникає, говорить він.

Також Зеленський зазначив, що саме Кремль був зацікавлений у дестабілізації Близького Сходу. Тривала війна в тому регіоні грала на руку росіянам, адже дозволяла їм заробляти на високих цінах і відволікати увагу світу.

“Нафта живить російську війну і робить Росію впевненою в собі. І саме тому росіяни так вкладалися в підтримку іранського режиму і намагалися затягнути ту війну. І якщо вдасться розблокувати Ормузську протоку – а це глобальна необхідність, – російські нафтові доходи повинні і надалі знижуватися”, – підсумував український лідер.

Що відомо про ситуацію навколо Ормузської протоки

Нагадаємо, що США та Іран досягли попередніх домовленостей про зниження напруженості та припинення вогню на два тижні. Однак Штати вже зараз висловлюють нові умови щодо розблокування протоки, відмовляючись дозволити Ірану брати гроші за прохід суден.

Згідно з даними ЗМІ, перші прямі переговори між Вашингтоном і Тегераном з початку війни заплановані вже на п’ятницю, 10 квітня. Вони відбудуться в столиці Пакистану, а делегацію США очолить віце-президент Джей Ді Вэнс.

Source: rbc.ua +rel=”nofollow”