Іран позитивно розглядає пропозицію Пакистану
В найближчий час від США та Ірану очікуються “добрі новини”. Сторони, як очікується, укладуть угоду сьогодні вночі.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на CNN.
Читайте також: У Конгресі заговорили про відставку Трампа після його слів про “гибель цивілізації”
Зокрема, кілька годин тому прем’єр-міністр Пакистану Шехбаз у своєму зверненні закликав сторони дотримуватися двотижневого припинення вогню, щоб “дати дипломатії можливість досягти остаточного припинення війни”.
Він також звернувся до президента США Дональда Трампа з проханням продовжити на два тижні термін, встановлений для Ірану, щоб країна відкрила Ормузьку протоку протягом цього часу.
На фоні цих подій регіональне джерело сказало CNN, що “незабаром очікуються добрі новини з обох сторін”, і що переговори ведуться безпосередньо з командувачем армією Пакистану – фельдмаршалом Асимом Муниром.
Джерело додало, що угода, як очікується, “буде укладена сьогодні ввечері” (по Києву це вже буде ніч).
Раніше в Білому домі заявили, що Трамп був проінформований про запропоноване прем’єром Пакистану припинення вогню і що відповідь надійде.
Сам Трамп у короткому інтерв’ю Fox News сказав, що США ведуть “напружені переговори” щодо війни з Іраном. Однак жодних деталей не повідомив.
Тим часом Reuters пише, що за словами їх високопоставленого чиновника, Іран позитивно розглядає прохання Пакистану про двотижневе припинення вогню.
Термін ультиматуму Трампа спливає
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп поставив Ірану ультиматум – відкрити Ормузьку протоку до 03:00 цієї ночі, 8 квітня. У разі, якщо цього не станеться, США почнуть бомбити мости та електростанції по всій країні.
Також нещодавно в ЗМІ писали, що посередники пропонували 45-денне перемир’я, однак сторони відмовилися від цієї ідеї.
До слова, менше ніж за добу до закінчення ультиматуму, Трамп ще більше посилив загрози, заявивши, що цієї ночі в Ірані може загинути “ціла цивілізація”, але він би цього не хотів.
