Після провального сезону-2025/26 національну команду чекають радикальні зміни
Жіноча збірна України з біатлону, яка провела один з найгірших сезонів в своїй історії, попрощалася з головним тренером Миколою Зоцем. На заміну йому прийде легендарна українська біатлоністка з досвідом успішних виступів на змаганнях найвищого рівня.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Biathlonnews.
Читайте також: Олімпіада показала, що час реформ настав. Як зміниться стара система спорту
Кінець каденції Зоца
Микола Зоц завершує свою трирічну роботу з жіночою командою. Останній сезон став точкою неповернення: українки не змогли поборотися за високі місця на Кубку світу, а кращим особистим результатом сезону залишилося 14-те місце Олександри Меркушиної. Президент Федерації біатлону України Іван Крулько підтвердив, що команді потрібно нове обличчя та зміна підходів.
Пріоритетний кандидат
Головною та пріоритетною кандидатурою на місце головного тренера є справжня легенда вітчизняного біатлону, 5-разова призерка чемпіонатів світу Оксана Хвостенко.
48-річна спеціалістка протягом тривалого часу очолювала юніорську збірну. Під її керівництвом у минулому сезоні команда здобула Малі кришталеві глобуси за перемоги в заліках Кубка націй та естафетних гонках на жіночому Юніорському кубку IBU.
Тепер голова національної федерації Іван Крулько запропонував їй очолити дорослу команду. Остаточне рішення поки не прийнято, однак саме варіант з Хвостенко є пріоритетним. Офіційно про призначення повинні оголосити після засідання тренерської ради в середині квітня.
Хто така Оксана Хвостенко
Уродженка міста Чернігів, одна з найуспішніших українських біатлоністок 2000-х років, багаторічний лідер жіночої національної команди.
П’ятиразова призерка чемпіонатів світу: отримувала “срібло” та “бронзу” в естафетах, а також індивідуальні нагороди в спринті та гонці переслідування.
Хвостенко вважалася однією з найкращих стрільців свого часу. У сезоні-2006/07 вона показала найкращий результат точності серед усіх біатлоністок світу – 89,7%.
Однак в кінці кар’єри, у 2011 році, спортсменка опинилася в центрі допінг-скандалу. Після чемпіонату світу в Ханти-Мансійську в її пробі виявили ефедрин. Через це українську жіночу естафетну четвірку позбавили “срібла”, а саму Оксану дискваліфікували на один рік, після чого вона офіційно завершила виступи.
Раніше ми повідомили, що легенди українського біатлону офіційно завершили кар’єру.
