Актуальные Новости

Це буде корисним: у Британії хотіли б бачити Україну на сторожі Близького Сходу. [link](https://example.com)

Британський міністр у Києві пояснив, чому Україна могла б забезпечувати безпеку Ормузської протоки

Україна може відігравати важливу роль у зусиллях щодо забезпечення безпеки в Ормузській протоці, оскільки має досвід та необхідні технології.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на слова міністра з питань збройних сил Великобританії Алістера Карнса, якого цитує Reuters.

Читайте також: Трамп пообіцяв відкрити Ормузську протоку і назвав умову “успішної угоди” з Іраном

Карнс під час візиту до Києва зазначив, що Україна зараз має одні з найкращих світових технологій. І вона має необхідний досвід для того, щоб забезпечувати безпеку.

“Україна володіє одними з найкращих у світі технологій, які вона розробила тут, під час війни. Я думаю, що це може бути корисним на Близькому Сході, як ми вже бачимо на прикладі боротьби з дронами “Шахед”, аж до Ормузської протоки”, – сказав він.

Карнс додав, що його візит – це доказ того, що війна в Україні залишається ключовим пріоритетом Великобританії в сфері оборони та безпеки. За його словами, Великобританія може багато чого навчитися в України – наприклад, у таких сферах, як технології створення БПЛА, використання даних та штучного інтелекту у озброєнні.

“Це революція у військових справах, і нам потрібно рухатися швидше”, – додав він.

Відкриття Ормузської протоки: що відомо

Нагадаємо, що в ніч на 8 квітня президент США Дональд Трамп погодився на двотижневе перемир’я з Іраном в обмін на відкриття Ормузської протоки. За цей час сторони мають прийти до остаточної угоди.

Судячи з публікацій у ЗМІ, Іран відкрив протоку, але незабаром закрив, оскільки Ізраїль завдав авіаударів по Лівану. Цікаво, що за даними ЗМІ, Іран не відкриває протоку, оскільки країна не може виявити власні міни, а також не має можливості їх знешкодити.

При цьому 11 квітня Трамп заявив, що Сполучені Штати починають процес розмінування Ормузської протоки. Через протоку нібито вже пройшли кораблі ВМС США. Іран спростував це, заявивши, що жодних кораблів США в протоці не бачили.

На фоні цих новин 11 квітня прем’єр-міністр Кір Стармер заявив, що наступного тижня у Великобританії пройдуть переговори з десятками країн про те, як розблокувати Ормузську протоку. До цього 10 квітня між Стармером і Трампом відбулася розмова, під час якої вони обговорили подальші кроки для відкриття протоки.