Це ключовий етап програми, яка повинна повернути людей на місячну поверхню
Екіпаж “Артеміди-2” під час польоту навколо Місяця встановлює рекорд дальності видалення від Землі, а NASA показує місію в прямому ефірі. Політ став першим за більш ніж 50 років кроком людства до повернення на Місяць.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію NASA.
Читайте також: Замість професійних камер: екіпаж NASA зробив унікальні кадри Землі на iPhone
Під час польоту команда повинна встановити рекорд дальності видалення від Землі. Около 02:00 за київським часом космічний корабель пройде позаду Місяця і приблизно на 40 хвилин втратить зв’язок із Землею, оскільки супутник заблокує радіосигнали.
Після цього, орієнтовно о 03:35, екіпаж зможе спостерігати 53-хвилинне сонячне затемнення. Таким чином, обліт Місяця стане не лише технічно важливим етапом місії, але й одним з найяскравіших моментів польоту.
Що відомо про місію “Артеміда-2”
Нагадаємо, в ніч на 2 квітня NASA успішно запустило місію “Артеміда-2” – перший за більш ніж 50 років пілотований політ до Місяця. Космічний корабель Orion стартував з Флориди для восьмиденного обльоту супутника Землі та повернення на Землю.
Вже під час польоту місія зіткнулася з першими технічними труднощами: екіпаж повідомив про збій у роботі космічного туалету після сигналу про несправність контролера. Після цього астронавти звернулися до фахівців на Землі.
На півдорозі до Місяця NASA також оприлюднило перші фото Землі, зроблені командиром місії Рейдом Вайзменом після маневру, який вивів Orion на місячну траєкторію.
