В КМДА пояснили, чи будуть змінювати швидкісні обмеження в столиці влітку
На київських магістралях у весняно-літній період не будуть підвищувати максимально дозволену швидкість для автомобілів до 80 км/год.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу КМДА.
Читайте також: В Україні хочуть ввести систему штрафних балів для водіїв: як вона буде працювати
“У весняно-літній період у Києві не будуть вводити сезонне підвищення швидкісного режиму до 80 км/год на окремих ділянках доріг. Таке рішення прийняли після комплексного обстеження міської вулично-дорожньої мережі”, – зазначили в департаменті транспортної інфраструктури КМДА.
Так, фахівці перевірили стан певних ділянок з урахуванням діючої методики встановлення швидкісних обмежень. При оцінці врахували наявність смуг громадського транспорту, лівих поворотів, зон з обмеженою видимістю, а також статистику дорожньо-транспортних пригод за попередній рік.
В Департаменті зазначають, що на рішення вплинули й наслідки складних погодних умов взимку, які погіршили стан дорожнього покриття.
“Зараз комунальні служби працюють над відновленням інфраструктури та забезпеченням стабільної роботи дорожньо-транспортного комплексу столиці. Пріоритетом залишається безпека учасників руху, тому місто вживає заходів для зниження швидкості та мінімізації аварійності”, – заявили в КМДА.
Отже, з 1 квітня по 1 листопада в Києві буде діяти стандартне обмеження швидкості – до 50 км/год відповідно до Правил дорожнього руху України.
Зміни для водіїв у 2026 році
Нагадаємо, з 6 березня на автомобільних дорогах України запрацювали ще 37 камер для автоматичного фіксування порушень Правил дорожнього руху.
Також в Україні вже цього року планують впровадити систему штрафних балів для водіїв. За певну кількість порушень людей будуть позбавляти водійських прав.
Зазначається, що така система працює в Німеччині, Франції, США та Польщі. Вона показала певні результати і дозволяє налякати порушників та отримати віддачу від їх свідомості, щоб вони керували транспортом, не порушуючи ПДР.
