Актуальные Новости

Wi-Fi в поїздах: в УЗ пояснили, чи потрібно платити і чому мережа зникає на великій швидкості

В “Укрзалізниці” пояснили правила доступу до інтернету під час подорожей потягом

В українських поїздах пасажири можуть скористатися бездротовим інтернетом, однак умови доступу залежать від типу рухомого складу та маршруту. Безкоштовний Wi-Fi доступний лише в поїздах “Інтерсіті”.

Про це РБК-Україна розповіли в прес-службі “Укрзалізниці”.

Читайте також: Постіль у поїзді: все, що потрібно знати пасажирам про нові ціни та правила користування

Головне:

  • Безкоштовний доступ. Пасажири швидкісних поїздів “Інтерсіті” можуть користуватися Wi-Fi безкоштовно протягом усієї подорожі.
  • Платний Starlink. У поїзді №95/96 (Київ – Рахів) безкоштовними є лише перші 10 хвилин, після чого діє добовий тариф – 120 гривень.
  • Обмеження швидкості. Терминали Starlink автоматично вимикаються, якщо поїзд рухається швидше 90 км/год.
  • Технічні перебої. З’єднання може тимчасово зникати на швидкісних ділянках і відновлюватися під час сповільнення або зупинок.

Де інтернет доступний безкоштовно

Зараз стабільний доступ до мережі забезпечений у швидкісних поїздах категорії “Інтерсіті”. Для пасажирів цих рейсів Wi-Fi працює на безкоштовній основі протягом усієї подорожі.

Оплата та Starlink у поїзді Київ – Рахів

На маршруті поїзда №95/96 сполученням Київ – Рахів – Київ встановлено обладнання Starlink. Тут діє інша модель користування. Протягом перших 10 хвилин підключення до інтернету через Wi-Fi безкоштовне для всіх пасажирів.

Для тих, хто бажає користуватися інтернетом без обмежень за часом тариф становить 120 гривень.

Технічні обмеження під час руху

Слід враховувати особливості роботи супутникового обладнання в умовах воєнного стану. Через обмеження з безпеки термінали Starlink автоматично припиняють роботу, як тільки поїзд розганяється до швидкості більше 90 км/год.

Це означає, що на швидкісних ділянках шляху з’єднання може тимчасово зникати, відновлюючись під час сповільнення або зупинок поїзда.

Нагадаємо, “Укрзалізниця” ще в 2024 році запустила Wi-Fi у швидкісних поїздах “Інтерсіті” та “Інтерсіті+”. Пасажири можуть безкоштовно підключитися до мережі та отримати 2 ГБ інтернету зі швидкістю до 10 Мб/с у 16 поїздах, що курсують в межах України та за кордоном.

В кінці 2025 року УЗ анонсувала ряд змін для пасажирів у поїздах. Зокрема в спальних вагонах планують встановити Wi-Fi.